Nefes Darlığına İyi Gelen Besinler

Nefes darlığının en büyük etkeni sigaradır.

Kanda ki oksijenin azalması nefes darlığına sebep olur. Psikolojik rahatsızlıklarda da nefes darlığı yaşanabilir ama fizyolojik olarak kan içinde oksijen azlığı nefes darlığı yaratmakta ve kandaki oksijeni azaltan en önemli etken sigaradır. Kalp hastalıkları, akciğer rahatsızlıkları, kan ve kan dolaşım sistemi bozuklukları nefes darlığına sebep olur.

Bu hastalıktan kurtulmak için ilk önce doktora gitmeli ve daha sonra nefes darlığına iyi gelen besinler araştırılmalıdır. Bir diğer adı alternatif tıp yöntemidir. Bu besinleri araştırmadan önce hastalığın ne boyutta olduğunun teşhisi için uzmandan destek almak gerekir. Elbette ki doğadaki besinleri kullanmak antibiyotikten daha iyi olabilir.

Hastalığın aşamasını öğrendikten sonra nefes darlığına iyi gelen besinler peşine düşülmelidir. Netice de yaradan her hastalığın şifasını doğaya vermiştir. Bu bitkiler ile hazırlanmış çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Her sabah taze nane çayı yapılarak içilir veya taze nane çiğnenir nefes darlığına iyi gelir. Bir kaşık hardal tohumu ince toz halinde getirilir.

nane çayı
nane çayı

İçine bir kaşık anason ve kimyon katılır. 2-3 adet kuru incir ilave edilerek bir litre suda kaynatılır. Sabahları kahvaltı öncesi bir tatlı kaşığı sirke ile karıştırılarak içilir. Mideniz kuvvetli değilse sirke kullanmayın çünkü mide ağrısı yapabilir. Havucun suyunu veya rendelenmiş halini kaynamış süt ile karıştırılıp içine bal ekleyerek içilebilir, yenebilir. Keçiboynuzu pekmezi de kullanılabilir.

Bu yöntemler nefes darlığına iyi gelir. Nefes darlığına iyi gelen besinler karışımlardan da anlaşılabileceği gibi keçiboynuzu, taze nane, anason, bal ve baharat çeşitleri olduğu gözlemlenebilir. Hastalığın en önemli tedavisi sigarayı bırakmak ve acilen doktora gitmektir. Doğru ilaç kullanımı önemlidir.

Kendi kendinize ilaç kullanmamalı, doktorunuza danışmalı, bitkisel ve diğer yöntemler doktora başvurulmadan denenmemelidir.9 Şubat 'Sigarayı Bırakma Günü'

Abc Sağlık

Sağlık konuları hakkında makale yazarı

Nefes Darlığına İyi Gelen Besinler” için 2 yorum

 • 1 Şubat 2016 tarihinde, saat 19:37
  Permalink

  Benim babamda da var. Çok sigara içiyor. Bu tavsiyelerinizi uygulayacağım. Çok teşekkürler.

  Yanıtla
  • 12 Şubat 2016 tarihinde, saat 19:41
   Permalink

   Mete bey bende işe yaradı. İnşallah sizde de işe yarar.

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın