İshal Nasıl Geçer ?

İshal için ne önerilir ?

Günlük hayatımızda biri istenmeyen durumlarla karşı karşıya getiren hastalıklardan biri ishaldir. Bu hastalık çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilirken bu hastalığa sıvı kaybı neden olabilirken bazı durumlar da başka nedenlerle ortaya çıkarak ölümcül sonuçlara yol açabilir.

Bu durumla karşılaşıldığında ishal nasıl geçer ne önerilir gibi soruların cevabını biliyor olmak bizim için çok büyük avantaj sağlayacaktır. İshal nasıl geçer ne önerilir sorularına cevap ararken ilk olarak bitkisel çözüm önerilerine değinelim. İshale en etkili önlem vücudun sıvı kaybını önlemek olacaktır.

Dışkılama ile atılan sıvının karşılanması vücut sağlığı için oldukça önemlidir. Bu ihtiyacı karşılamak için içilecek suyun temiz olması da ayrı bir önemli konudur. Gerekiyorsa bu suyun temizliğini sağlamak için suyun kaynatıldıktan sonra soğutularak içilmesi çözüm olacaktır.

Bu hastalık için evde şu çözüm gerçekleştirilebilir. Hazırladığımız 1 litre ılık suya1 yemek kaşığı ölçüsü toz şeker ve bir tatlı kaşığı kadar tuz karıştırılır. Bu karışım her dışkılama sonrası yarım su bardağı kadar içilir. Etkili bir yöntem olan bu yolla özellikle bebek ve çocuklarda tehlikeli olan ishalin önüne geçmek için etkili bir yöntemdir.

İshal Nasıl Geçer ?
nasıl geçer ?

İshale ne iyi gelir dendiğinde besinlerimiz üzerinden açıklama yapmak gerekecektir. Posalı ve lifli gıdalardan oluşan gıdaları tüketmek sindirim sistemimizin düzelmesine yardımcı olacaktır. Soyulmuş elma, haşlama patates, havuç, pirinç lapası, pirinç suyu, ayran ve yoğurt gibi besinler tüketmek ishale karşı iyi gelecektir.

İshalde iştahsızlık olacağı için beslenmeye dikkat edilmelidir. Bağırsaklardaki bakterileri engelleyen yoğurt tüketimi ve maden suyu, gazoz ve Türk kahvesi besinler de ihale iyi gelmektedir.

Artık ishal nasıl geçer ishal için ne önerilir gibi soruların cevabını bildiğimize göre bu durumla karşılaşıldığında bilinçli hareket edebiliriz.

Abc Sağlık

Sağlık konuları hakkında makale yazarı

Bir Cevap Yazın